8 sposobów na stylowy wygląd

Z pewnością zauważyłaś w magazynach modowych mnóstwo najnowszych trendów:  zamsz, frędzle, dzwony, szerokie spodnie do połowy łydki, koronki, kwiaty, spódnice trapezowe….. każdy inny i każdy interesujący 😉 W takiej sytuacji najczęściej pojawia się pytanie: Co wybrać dla siebie? W czym będę dobrze wyglądać? Czego unikać ? Jeśli masz problem z odpowiedzią na te pytania,  z pewnością pomogą Tobie zasady, których należy przestrzegać, aby zachować stylowy wygląd bez względu na zmieniające się trendy.

 1. Mieszaj klasyczne części garderoby z aktualnymi trendami. Sama klasyka może Ciebie postarzyć a ubrana od stóp do głów jak z magazynu modowego możesz wyglądać groteskowo. Najlepiej jeśli trendy przemycisz w dodatkach i w jednej z części garderoby.
klasyka i trend
Klasyka i trendy
 1. Gdy masz oversizową górę stroju, to dół powinien być dopasowany. Zasada ta obowiązuje również w odwrotnej sytuacji. Jeśli zastosujesz tą radę, unikniesz bezkształtnego wyglądu. Musisz jednak pamiętać, że zbyt obszerne ubrania w przypadku większej sylwetki zaburzają proporcje i nie wyglądają elegancko.
Oversize
Oversize
 1. Fasony zawsze dobieraj zgodnie ze swoim typem sylwetki. Jeśli nie masz idealnej sylwetki, bardzo ważne jest, aby odpowiednio dobranym strojem budować wymarzone proporcje.
Fason dopasowany do sylwetki
Fason dopasowany do sylwetki
 1. Jeśli możesz powiedzieć, że jakaś część Twojego stroju jest „ zbyt” zdejmij ją! Rzeczy zbyt: obcisłe, obszerne, krótkie, długie, duże, małe… nigdy nie będą wyglądały dobrze. To samo dotyczy makijażu i dodatków.
 2.  Zachowaj równowagę! Jeśli wybierasz strój eksponujący nogi, dekolt nie powinien być wyzywający. No chyba, że chcesz wyglądać jak Pani lekkich obyczajów 😉 Podobnie jest w odwrotnej sytuacji, eksponując dekolt, dół garderoby powinien być stonowany, bez wyzywających akcentów.

  Równowaga
  Równowaga
 3. Torebka i buty są podstawą dobrego wyglądu! Nawet jeśli masz świetnie dopasowane ubranie i dodasz do tego zniszczoną lub tandetną torbę albo buty, nic nie uratuje Twojego wyglądu. Dlatego tak ważne jest, aby nie oszczędzać na zakupie torby czy butów, szczególnie tych, w których będziemy często chodzić – zapewniam, że wydatek Wam się opłaci 😉

  Torebka i buty
  Torebka i buty
 4. Zadbane paznokcie! Nie ma nic gorszego, jak widok obdartego lakieru do paznokci! Ważne jest, aby paznokcie były czyste i zadbane, nie muszą być pomalowane kolorowym lakierem, wystarczy bezbarwna odżywka. Jeśli jednak latem chcesz ubrać klapki lub sandałki odsłaniające palce u stóp, kolorowy pedicure jest obowiązkowy.

  Zadbane paznokcie
  Zadbane paznokcie
 5. Miks wzorów jest bardzo ryzykowny. Jeśli decydujesz się na jakiś deseń, reszta garderoby powinna być jednolita, najlepiej w kolorze, który występuje na wzorzystej tkaninie. Eklektyzm co prawda jest wciąż w modzie, ale uchodzi na sucho tylko prawdziwym fashionistkom 😉

  Bezpieczne łączenie wzorów
  Bezpieczne łączenie wzorów

Jeśli będziesz przestrzegała tych zasad, z pewnością łatwiej Tobie będzie wybrać dla siebie coś idealnego, a tym samym, będziesz mogła zachować stylowy wygląd i świetne samopoczucie bez względu na rozmiar.

Źródło zdjęć: Pinterest

MASZ PYTANIA?

Zapisz się do mojego newslettera i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz nawiązać ze mną współpracę to skontaktuj się ze mną lub wypełnij formularz kontaktowy.