19 sty

Cześć kochana!

Jeśli jeszcze nie wypełniłaś sobie testu sylwetkowego na mojej stronie ( możesz go zrobić TUTAJ ) lub chcesz upewnić się co do typu swojej sylwetki, przygotowałam krótki opis kobiecych sylwetek.

Istnieje wiele podziałów na typy sylwetek, ale jeden podział jest według mnie najbliższy Polskim kobiecym sylwetkom. Jest to podział stworzony przez Monikę Jurczyk, który dzieli się na 9 typów sylwetek. Jest on określany literkami, ponieważ kluczowa jest neutralność. Nie chcemy przecież być kolumną ani wazonem, a już na pewno nie dzwonem 🙂

Przeczytaj ten krótki poradnik, stań przed lustrem i zastanów się, jaką masz figurę. Jeśli uda Ci się określić typ swojej sylwetki łatwiej będzie ci dobrać odpowiedni fason garderoby. Uprzedzam jednak, nie jest to proste, bo często mamy zaburzony obraz siebie i trudno nam ocenić obiektywnie swoją sylwetkę. Pamiętaj, że każda sylwetka może być piękna, trzeba tylko umieć to pokazać, eksponując zalety i ukrywając wady.

A więc zacznę od sylwetki typu S – jest to sylwetka niemal idealna, bo proporcjonalna. Ramiona, biust i biodra są taj samej szerokości a talia jest wyraźnie zaznaczona. Wyznacznikiem tej sylwetki jest rozmiar 36-38.

sylwtka-s-typy-damskich-sylwetek-co-ubierać

Sylwetka S

 

Jeśli jesteś posiadaczką sylwetki typu S, jesteś prawdziwą szczęściarą. Dobrze prezentujesz się praktycznie we wszystkim, gdyż masz idealne proporcje.  Jeśli nie zakryjesz talii i dekoltu, możesz ubrać właściwie wszystko. Podkreślaj szczupłą talię lub nogi! Nigdy nie zasłaniaj jednocześnie wszystkich swoich najszczuplejszych miejsc.

przykładowe-stylizacje-dla-sylwetki-S

typy-damskich-sylwetek-przykładowe-stylizacje-dla-sylwetki-S

Stylizacje dla sylwetki S

Sylwetka typu Y – ta sylwetka charakteryzuje się dużym biustem, szerokimi ramionami, wąskimi biodrami i obłędnymi nogami!

sylwetka-y-typy-sylwetek

Sylwetka Y

Jeśli jesteś właścicielką sylwetki typu Y w Twoim przypadku najważniejsze jest, abyś zwężała linię ramion przy jednoczesnym poszerzeniu i zaokrągleniu bioder. Dlatego też jaśniejsze kolory powinnaś zarezerwować dla dolnych elementów garderoby (spodnie, spódnice). Dobrze, jeśli dodatkowo mają niebanalne wzory i fasony, nieznacznie poszerzające tę część ciała. Dzięki takiemu zabiegowi naturalnie większa góra zostanie zrównoważona powiększonym optycznie dołem.

Przykładowe stylizacje dla sylwetki Y

przykładowe-stylizacje-dla-sylwetki-Y

Sylwetka typu L – tą sylwetkę można opisać jako wysoką, szczupłą bez zbędnych zaokrągleń. Jej atutem są obłędnie długie nogi.

tyy-damskich-sylwetek-L

Sylwetka typu L

 

Jeśli jesteś przedstawicielką sylwetki typu L nie powinnaś bać się eksperymentów z kolorami, fakturami i deseniami, które tworzą wrażenie większej i bardziej opływowej sylwetki. Drobna budowa ciała pozwala Tobie na wiele modowych manewrów, musisz jednak pamiętać, że eksponowanie wystających kości – bioder, łopatek, żeber – nie jest wcale seksowne. Bez oporów natomiast możesz eksponować szczupłe i długie nogi, które są największym atutem Twojej sylwetki.

przykładowe-stylizacje-dla-sylwetki-L

Przykładowe stylizacje dla sylwetki L

Sylwetka typu W – tą sylwetkę w skrócie można określić jako postawną i bez zaokrągleń. Ramiona, biust i biodra są mniej więcej na tej samej szerokości, brak wyraźnego wcięcia w talii.

sylwtka-w-typy-damskich-sylwetek

Jeśli jesteś posiadaczką tego typu sylwetki pokochaj krótkie taliowane żakiety na jeden guzik i dobrze skrojone koszule! One zbudują Tobie talię. Pamiętaj też o tym, żeby rękawy i nogawki nie kończyły się w najszerszym miejscu ręki lub nogi, ponieważ za bardzo podkreślą właśnie to szerokie miejsce. Podkreślaj biust, eksponuj kostki i nadgarstki. Noś duże ekstrawaganckie torby, tutaj nie musisz się ograniczać i możesz zaszaleć!

przykładowe-stylizacje-dla-sylwetki-W

Przykładowe stylizacje dla sylwetki W

Sylwetka typu E – tą sylwetkę w skrócie można określić jako drobną, niską i bez zaokrągleń. Cechami tej sylwetki są: mały biust, brak wyraźnie wciętej talii, niska ( do 160cm), ramiona i biodra na tej samej szerokości.

sylwetka-e-niska-drobna-bez-kragłości

Jeśli jesteś przedstawicielką sylwetki typu E wydłużaj nogi ubraniami z podwyższoną talią. Numer jeden na Twojej zakupowej liście to krótka spódniczka z podwyższoną talią i luźna bluzka, noszona w środek oczywiście. Świetnie będziesz wyglądała również w sukience trapezowej w stylu lat 60. Optycznie uwydatniaj biust, podkreślaj talię, zaokrąglaj biodra. Talie zbudujesz dzięki dobrze skrojonej koszuli lub żakietowi na jeden guzik. Unikaj obszernych, za dużych ubrań! W nich Twoja sylwetka będzie wyglądała na jeszcze mniejszą.

Przykładowe stylizacje dla sylwetki E

stylizacje-dla-sylwetki-e-niska-drobna

Sylwetka typu T – ta figura charakteryzuje się niezbyt dużym biustem, szerokimi ramionami, wąskimi biodrami i obłędnymi nogami.

Sylwetka-t-szerokie-ramiona-wąskie-biodra-zgrabne-nogi

Jeśli jesteś przedstawicielką sylwetki typu T musisz pamiętać, abyś zwężała linię ramion przy jednoczesnym poszerzeniu i zaokrągleniu bioder. Dlatego też jaśniejsze kolory powinnaś zarezerwować dla dolnych elementów garderoby (spodnie, spódnice). Dobrze, jeśli dodatkowo mają niebanalne wzory i fasony, poszerzające tę część ciała. Dzięki takiemu zabiegowi naturalnie większa góra zostanie zrównoważona powiększonym optycznie dołem. Najlepszym dla Ciebie dekoltem będzie wąski dekolt typu rozpięty kołnierzyk na stójce albo dekolt na plecach. No i co najważniejsze, zawsze podkreślaj swoje szczupłe nogi!

stylizacje-dla-sylwetki-t-wąskie-biodra

Przykładowe stylizacje dla sylwetki T

Sylwetka typu K –  jest to typ sylwetki nieco pulchnej i proporcjonalnej. Wyznacznikiem sylwetki K jest wyraźna talia, krągłości oraz szerokie biodra i duży biust. Ramiona i biodra są na tej samej szerokości!

typ-sylwetki-k-x

Jeśli jesteś właścicielką sylwetki typu K to muszę ci powiedzieć, że jesteś prawdziwą szczęściarą.  Dobrze prezentujesz się praktycznie we wszystkim, gdyż cechujesz się wręcz idealnymi proporcjami. Pamiętaj, aby zawsze podkreślać talię, to wyeksponuje Twoją kobiecą sylwetkę. Koniecznie kup żakiet na jeden guzik sięgający bioder. Nada Ci super kształt i ukryje wszystko, co masz do ukrycia. Idealna dla Ciebie będzie spódnica ołówkowa do połowy kolana z grubszego materiału w ciemniejszym kolorze i bluzka wciągnięta w środek z dekoltem w kształcie V. Do tego buty na słupku i świat padnie przed Tobą na kolana.

stylizacje-dla-sylwetki-K-X

Przykładowe stylizacje dla sylwetki K

Typ sylwetki A – ta sylwetka cechuje się wąskimi ramionami, wąską talią i szerokimi biodrami.

sylwetka-a-wąskie-ramiona-krągłe-biodra-szerokie-biodra

Jeśli jesteś przedstawicielką sylwetki typu A, Twoim zadaniem jest wyrównać proporcje między ramionami i biodrami. Dobierając elementy garderoby musisz pamiętać aby optycznie poszerzyć linię ramion i powiększyć objętość biustu. I pamiętaj, że nie zakrywanie, a odwracanie uwagi od większych bioder to Twoja tajna broń! Zatem jasne i wzorzyste góry strojów oraz ciemniejsze i jednokolorowe doły strojów pomogą Ci w wyrównaniu proporcji.

Stylizacje-sylwetka-a-wąskie-ramiona-szerokie-biodra

Przykładowe stylizacje dla sylwetki A

Typ sylwetki O – wyznacznikiem sylwetki O jest szeroka talia, większy brzuszek( czasami wystaje poza linie biustu) spory biust oraz węższe biodra i zgrabne nogi 🙂

sylwetka-o-typ-sylwetki-duży-brzuch

Jeśli jesteś właścicielką sylwetki typu O warto pamiętać, że Twoja sylwetka, choć nieco bardziej zaokrąglona, może być tak samo ponętna i kobieca jak klepsydra. Dobierając garderobę odpowiednią dla swojej figury, pamiętaj o podkreśleniu linii biustu, wymodelowaniu talii oraz wyeksponowaniu zgrabnych nóg. Powinnaś dodać również nieco objętości od talii w dół (dzięki temu zabiegowi uformujemy wcięcie). Nogi podkreślaj prostymi spodniami, pięknymi butami na koturnie lub platformie albo po prostu sukienkami. Jeśli boisz się, że w tunikach odcinanych pod biustem będziesz wyglądać jak w ciąży;) załóż na nie taliowaną kamizelkę lub żakiet (pamiętaj, że ma pasować w ramionach, nie musi dopinać się w talii). Oryginalna fryzura, duże błyszczące kolczyki i duża ekstrawagancka torba są twoją bronią kobiecą. Baw się modą, bądź z siebie dumna!

stylizacje-sylwetka-o-duży-brzuszek-zgrabne-nogi

Przykładowe stylizacje dla sylwetki O

Na dzisiaj to wszystko 🙂 Pamiętaj, że prawidłowe określenie typu swojej sylwetki to pierwszy krok w drodze do osiągnięcia idealnego wizerunku. Jeśli nie jesteś pewna, czy obiektywnie oceniłaś własną sylwetkę, poproś o radę przyjaciół, jak oni Cię widzą, może wspólnie uda Wam się zdefiniować Twój typ. Możesz również wypełnić TEST SYLWETKI na mojej stronie.  Wtedy osobiście przeanalizuję Twoje odpowiedzi i wyślę do Ciebie informację zwrotną mailem.

A jeśli masz ochotę określić nie tylko sylwetkę ale swój niepowtarzalny styl, który będzie współgrał również z Twoją urodą, stylem życia i charakterem, zapraszam do indywidualnej ANALIZY STYLU – na takie spotkanie możemy umówić się TUTAJ

Ściskam

Kinga 💋

Leave a Reply

Jak dobrać rajstopy do stylizacji

Dołącz do mojej subskrypcji i odbierz
darmowy poradnik

Ponadto co tydzień: inspiracje, wydarzenia, kursy
i wiele innych. Zapisz się już dziś!